gwarek nr 8/2020

Jadwiga Szotek, mieszkanka Połomi, wygrała z rakiem. Było to możliwe dzięki nowatorskiej terapii z użyciem jej własnych komórek, zastosowanej w Narodowym Instytutu Onkologii w Gliwicach. – Nie wiem, jak mam za to wszystko dziękować. Myślę, że powinnam przekonywać wszystkich tych, którzy poddali się beznadziei, którzy płaczą, załamują ręce, by nie zamykali się w domach, lecz walczyli. Tylko tak mogę im pomóc, ale czuję się upoważniona do dawania takich rad, bo sama to wszystko przeżyłam – mówi Jadwiga Szotek.

W czwartek, 20 lutego zapadł wyrok w sprawie oświadczenia lustracyjnego, które jako radny tarnogórskiej rady miejskiej złożył Piotr Gładki. Zarzucono mu, że podał w nim nieprawdę i że był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie "Płowy".

Ponadto w Gwarku: Wytną kolejne drzewa na placu Wolności * Jest 500+, nie ma dopłaty do żłobka * Kruszec Biznesu dla Huty Cynku Miasteczko Śląskie * Bery w Połomi, Wojsce i Miedarach * Tak deportowali Ślązaków do ZSRR * Umowa podpisana. Władze sobie gratulują * Jak poseł Dziuk wspiera onkologię * Nawet u Bliklego tyle za pączki nie płacą * Obwodowe komisje wyborcze - jak zostać członkiem i ile za to dają * Tankował i nie płacił * 655 zarzutów dla lekarza za fałszowanie recept * Nie zawsze wystarczy tylko zadzwonić na 112 * Burmistrz odstawia sekretarza na boczny tor * Pola jak szalet? Temat, który śmierdzi * Ulica brnących w błocie * Są pieniądze na OZE.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.