kultura i rozrywka

Art Doc

19 kwietnia 2018, godz. 18.00
Tarnowskie Góry, TCK, ul. Sobieskiego 7

Art Doc: Filmowe wizerunki artystów
Publiczność od zawsze oczekiwała od kina „wyjątkowości” – ukazywania sytuacji, z którymi – być może – nigdy się nie zetknie i postaci, których zwykły człowiek prawdopodobnie nigdy nie spotka w swoim szarym, codziennym życiu. I film na to zapotrzebowanie chętnie odpowiadał. Do tego celu idealnie nadawali się… artyści wszelkiej maści – niedostosowani do otaczającej ich rzeczywistości, czasem wyprzedzający epokę, a przez to często nadwrażliwi i depresyjni.

Ich ekranowe wcielenia będą tematem wykładu Patrycji Muchy „Wrażliwcy, ekscentrycy i dekadenci - o filmowych wizerunkach artystów”. Wykład będzie równocześnie wprowadzeniem do pokazu filmu „Serce miłości” Łukasza Rondudy. Film został pominięty na festiwalu w Gdyni, co przysporzyło mu swoistej legendy dzieła z „salonu odrzuconych”.

Film ukazuje codzienne życie pary artystów. Bezlitośnie odsłania zarówno wielkość, jak i małostkowość twórcy, walczącego o każdy centymetr oryginalności i uznania. Wojtek i Zuzanna kłócą się tak samo jak każda para, tyle że przedmiotem ich kłótni jest zazwyczaj to, które pomysły są czyje i czy aby na pewno druga strona nie chce ich sobie przywłaszczyć. Krytycy zwracają uwagę, że dynamika tych kłótni i ich profesjonalny filmowy rytm sprawiają, iż „Serce miłości” ogląda się jak świetną… komedię romantyczną osadzoną w świecie artystów.

Bilety na wykład i film: 10 zł.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.