kultura i rozrywka

ArtDoc

30 maja 2019, godz. 18.00
Tarnowskie Góry, TCK, ul. Sobieskiego 7

W majowej edycji cyklu „Art Doc – wykłady i filmy o sztuce” spotkanie poruszające nurtujące wielu z nas pytania dotyczące obrotu dziełami sztuki oraz tego, co dzieje się za kulisami ich aukcji. O świecie dzieł sztuki, jego specyfice, abstrakcji oraz różnorodności opowie Irma Kozina - specjalistka, historyczka sztuki, wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Po wykładzie filmowy dokument „Cena wszystkiego".

Za najwyżej wylicytowane na aukcji dzieło sztuki uważa się obraz „Zbawca świata”. Jego cena osiągnęła ponad 450 milionów dolarów. To ponad 1,7 miliarda polskich złotych. Aby zobrazować tę kwotę, możemy zestawić ją z wysokością średniej krajowej pensji brutto. Z tej kwotę statystyczny Polak mógłby otrzymywać wynagrodzenie przez prawie… 27 tysięcy lat! Niewyobrażalne? Twórca filmu „Cena wszystkiego” stawia przed widzem szereg pytań, na które również sam próbuje znaleźć odpowiedź: co kieruje rynkiem sztuki na świecie i co sprawia, że z pozoru proste dzieła osiągają milionowe ceny na światowych aukcjach? Czym w ogóle mierzona jest materialna wartość dzieła sztuki?

Bilety na wykład i film: 15 zł.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.