kultura i rozrywka

ArtDoc

19 listopada 2019, godz. 18.00
Tarnowskie Góry, TCK, ul. Sobieskiego 7

Współczesny architekt w obliczu śmierci sztuki budowania.

Listopadową projekcję filmową poprzedzi wykład dr hab. Irmy Koziny, specjalistki, historyczki sztuki i wykładowczyni ASP w Katowicach traktujący o legendarnym holenderskim architekcie.

Rem Koolhaas, profesor na Uniwersytecie Harvarda przez całe życie burzył zastany porządek prowokacyjnym myśleniem i projektami. Zaliczany do grona eksperymentatorów i dekonstruktywistów, znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i oryginalnych błyskotliwych teorii. Do najbardziej znanych jego realizacji należą: dom jednorodzinny w Bordeaux, Educatorium w Utrechcie, plan urbanistyczny i Grand Palais w Lille, muzeum w Rotterdamie, wieża telewizyjna w Pekinie, Casa da Música w Porto oraz słynna czytelnia publiczna w Seattle. Architekt uhonorowany prestiżową nagrodą Pritzkera w 2000 roku, 14 lat później został komisarzem Biennale architektury w Wenecji. Przygotowana przez niego ekspozycja okazała się dramatyczną analizą świata, w którym tkwiąca w człowieku potrzeba architektonicznego piękna została zabita przez żądnych pieniędzy deweloperów niszczących zabytkowe budowle i wznoszących w centrach miast komercyjne buble.

Po wykładzie film dokumentalny „REM KOOLHAAS – STARCHITEKT” - filmowy portret holenderskiego architekta, urbanistyka i teoretyka architektury, widziany oczami jego 36-letniego syna.

Bilety: 16 zł (wykład + film).kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.