kultura i rozrywka

“Baby” na scenie

19 maja 2019, godz. 18.00
Tarnowskie Góry, TCK, ul. Sobieskiego 7

„Baby” Fundacji Szafa Gra to przedstawiona w śląskiej gwarze opowieść o roli dzisiejszej śląskiej kobiety i jej poszukiwaniu własnego miejsca w świecie pomiędzy tradycją i dbaniem o rodzinę a potrzebą rozwoju i swobody. Framuga lśniącego okna, poranny rytuał wyglądania bab przez okna. Czy to kobiety solidarne i postępowe, czy raczej może zaściankowe i chowające się po kątach baby? Jak podkreślają twórczynie przedstawienia, jedno jest pewne: baby babom zgotowały ten los.

Autorka tekstu: Sandra Staletowicz, reżyserka: Iwona Woźniak. Występują: Maria Baładżanow, Olga Chrzan i Nina Wolska.

Przedstawienie zajęło I miejsce na Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku oraz zostało laureatem ogólnopolskiego festiwalu na najlepszy spektakl teatru niezależnego The Best Off. Jest również zakwalifikowane do Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, który ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze.

Bilety: 20/25 zł. 

Bilet na spektakl nie musi być zwykłym zadrukowanym kawałkiem papieru. Zamień go na piękne, specjalnie drukowane, imienne zaproszenie, które będzie pięknym prezentem dla mamy! Wystarczy kupić bilet i zadzwonić pod numer: 32-285-27-34, wew. 22 lub zgłosić chęć zamiany biletu na zaproszenie w recepcji TCK.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.