kultura i rozrywka

Bal u Posejdona - recital

11 kwietnia 2019, godz. 19.00
Nakło Śląskie, Centrum Kultury Śląskiej, ul. Parkowa 1

Recital Adrianny Noszczyk „Bal u Posejdona” to prezentacja najpiękniejszych piosenek z repertuaru Anny German w nowych aranżacjach utworów takich jak: „Księżyc i róża”, „Bal u Posejdona”, „Tańczące Eurydyki” i inne. Koncert składa się również z autorskich utworów skomponowanych specjalnie dla Adrianny, różnorodnych stylistycznie. Po sukcesie na Międzynarodowym Konkursie Piosenki im. Anny German Warszawa – Moskwa 2014, recital „Bal u Posejdona” został zauważony przez Instytucję Kultury Katowice Miasto Ogrodów. Zaowocowało to zdobyciem prestiżowego grantu, dzięki któremu odbyła się premiera w Teatrze Korez w Katowicach w kwietniu 2016 r. Recital odbywa się regularnie w prestiżowych instytucjach kultury w Polsce jak i za granicą. Ukończono również pierwszą płytę składającą się z utworów Recitalu „Bal u Posejdona”.

WYKONAWCY:

Adrianna Noszczyk – aktorka, wokalistka. Absolwentka 3-letniego Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim w Katowicach. Obecnie studentka Teatrologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ważniejsze role: w przedstawieniu Dom otwarty Michała Bałuckiego w reż. R. Michalskiego, Król Edyp w reż G. Kempyńskiego, rola w krótkometrażowym filmie Uzależnieni w reż M. Godka, udział w spotach reklamowych kampanii Sprawni niepełnosprawni w reż. J. Szarańskiego. Zdobyła wyróżnienie specjalne na III Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Artystycznej „Wschody” w Lublinie w 2013 r. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Piosenki im. Anny German Warszawa – Moskwa 2014. Piosenki, które można usłyszeć podczas recitalu, to dwa nagrodzone utwory – za najlepsze wykonanie – „Tańczące Eurydyki”, oraz nagroda specjalna za najlepsze opracowanie utworu – „Bal u Posejdona”.

Wojciech Sanocki – pianista, kompozytor, aranżer. Jego utwory ukazały się m.in. na płytach: Pejzaż, Niebo w dobrym humorze – nagrania z Jackiem Wójcickim i Ewą Urygą, Brel przy współpracy z Wojciechem Młynarskim. Jest również kompozytorem muzyki filmowej. Współpracował ze studiem produkcji filmowej „Akson Studio” w Warszawie przy serialach m.in. Twarzą w twarz, Czas honoru, Blondynka. Twórca muzyki teatralnej w przedstawieniach: Zagraj to jeszcze raz Sam, Raskolnikow, reż. M. Gaj, Matka Courage, reż. K. Deszcz, Różowe małżeństwo, reż. K. Deszcz, Balladyna, reż. J. Głybin, Niech żyje bal, reż. C. Domagała.

Stanisław Sroka – gitarzysta, występował m. in. z wykonawcami i zespołami jak: Golec uOrkiestra, Stanisław Soyka, Ewa Uryga, Patsy Gamble, Agnieszka Fatyga, Roksana Vikaluk, Janusz Hryniewicz, Grzegorz Kapołka, Dariusz Ziółek, orkiestra kameralna „Aukso” miasta Tychy, Orkiestra Muzyki Nowej AM w Katowicach, zespół „Krywań”, „Johnny Walker Band”.

Piotr Górka, – kontrabasista, współpracuje z wybitnymi osobowościami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Elżbietą Adamiak, Lorą Szafran, Grażyną Łobaszewską, Andrzejem Poniedzielskim, Jerzym Filarem oraz z wieloma znanymi zespołami, m.in.: „Siostry Matkowskie”, „Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet”, „Naked Mind”.

Arek Skolik, – perkusista, kompozytor jazzowy i aranżer, został obdarzony tytułem „najlepszego perkusisty roku” przez miesięcznik „Gitara Bas i Bębny”.Od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma JAZZ FORUM jako perkusista jazzowy. Należy do grona muzyków, którzy nie gonią za nowatorstwem, a raczej wpisują się swoją energią i temperamentem w tradycję jazzową. Arek Skolik współpracował grając koncerty i nagrywając płyty z takimi artystami jak m. in.: Nigel Kennedy, John Zorn, Lee Konitz, Steve Logan, Ronnie Cuber, Nina Stiller, Leszek Możdżer, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jacek Niedziela, Wojciech Niedziela, Tymon Tymański, Stanisław Soyka, Ziut Gralak.

Tomasz Soswa – trębacz Opery Śląskiej w Bytomiu. Członek Orkiestry Muzyki Nowej w Katowicach, z którą dokonał wielu nagrań i występował na festiwalach i koncertach w kraju i za granicą. Współpracował z wieloma orkiestrami, takimi jak: NOSPR, AUKSO, Polska Orkiestra Radiowa w Warszawie, Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie, Filharmonia Łódzka, Filharmonia Wrocławska, Filharmonia Opolska, Filharmonia Zabrzańska, Śląska Orkiestra Kameralna, Raciborska Orkiestra Kameralna, Opera Krakowska, Camerata Impuls. Współpracuje z Teatrem Rozrywki w Chorzowie i Gliwickim Teatrem Muzycznym.


Wykonawcy: Adrianna Noszczyk (śpiew), Wojciech Sanocki (fortepian), Stanisław Sroka (gitara), Arek Skolik (perkusja), Piotr Górka (kontrabas), Tomasz Soswa (trąbka)

Bilety: 15 zł

Sprzedaż:

  • kasa Centrum
  • wpłata na konto mBank 22 1140 1078 0000 4067 6900 1002 „Posejdon”


kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.