kultura i rozrywka

BCKino

29 kwietnia 2017, godz. 18.00
Bytom, BCK, pl. Karin Stanek 1

Sala ToTu (duża):

29 kwietnia, godz. 18.00Oscar Nominated Shorts: Fabuły; czas trwania: 128 min.

Nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, powszechnie nazywane Oscarami, od lat niezmiennie stanowią jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Jedną z kategorii jest film krótkometrażowy. Już w latach 30-tych doceniono jego znaczenie dla światowej kinematografii, postanawiając uhonorować najlepszych jego twórców statuetką Oscara. Kategoria ta pozostała do dziś, przyznawane są nagrody zarówno dla najlepszych krótkometrażowych filmów fabularnych, dokumentalnych, jak i animowanych. Tym razem proponujemy Państwu nominowane do Oscara krótkie filmy fabularne:

1. „Enemis Intérieurs” - reż. Sélim Aazzazi /Francja, 2016/ 28 min.

Film jest zbliżeniem na obraz trudnych relacji Francji z jej byłymi koloniami podczas burzliwego okresu lat 90-tych. Historia człowieka mającego wpływ na życie drugiego za pomocą jednego ruchu długopisem.

2. „La Femme et Le TGV” - reż. Timo von Gunten /Szwajcaria, 2016/ 30 min.

Elise Lafonataine ma sekretny zwyczaj. Każdego poranka i wieczora, od lat macha pociągowi, który przejeżdża obok jej domu. Pewnego dnia w swoim ogrodzie znajduje list od konduktora i jej samotne życie wywraca się do góry nogami.

3. „Silent Nights” - reż. Aske Bang /Dania, 2016/ 30 min.

Inger jest wolontariuszką w schronisku dla bezdomnych. Zakochuje się w nielegalnym imigrancie, Kwame. Oboje są doświadczeni przez los. Kwame jednak nie wspomina o rodzinie i dzieciach, które pozostawił w Ghanie.

4. „Sing” („Mindenki”) - reż. Kristof Deák /Węgry, 2016/ 25 min.

Oparty na faktach dramat o dzieciństwie z dużą ilością muzyki w tle, umiejscowiony w post-socjalistycznym Budapeszcie. Zsofi ma problemy z odnalezieniem się w nowej szkole - śpiew w szkolnym chórze jest jej jedynym ukojeniem. Okazuje się jednak, że dziewczynka stanie przed trudnym wyborem - skonfrontować się ze skorumpowanym systemem, czy pokornie się w nim odnaleźć.

5. „Timecode” - reż. Juanjo Giménez Peña /Hiszpania, 2016/ 15 min.

Luna i Diego to strażnicy pracujący na parkingu. Diego ma zmianę nocną, a Luna pracuje w dzień.

Cena biletu - 9 zł


kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.