kultura i rozrywka

BCKino - kwiecień

20 kwietnia 2017, godz. 17.15
Bytom, BCK, pl. Karin Stanek 1

Klub filmowy (poniedziałki) - sala ToTu (duża):

24 kwietnia, godz. 19.30„Jackie”, dramat USA/Francja/Chile, 2016; reż.: Pablo Larraín; obsada: Natalie Portman, Peter Sarsgaard, Greta Gerwig, Billy Crudup; czas trwania: 95 min. (Kino Świat)

Film przedstawia kulisy jednego z najbardziej wstrząsających momentów w dziejach Ameryki - zabójstwa JFK, widzianego oczami Pierwszej Damy - Jacqueline Bouvier Kennedy.
Cena biletu na wybrany seans Klubu Filmowego: 11 zł


Sala ToTu (duża):

29 kwietnia, godz. 18.00Oscar Nominated Shorts: Fabuły; czas trwania: 128 min.

Nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, powszechnie nazywane Oscarami, od lat niezmiennie stanowią jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Jedną z kategorii jest film krótkometrażowy. Już w latach 30-tych doceniono jego znaczenie dla światowej kinematografii, postanawiając uhonorować najlepszych jego twórców statuetką Oscara. Kategoria ta pozostała do dziś, przyznawane są nagrody zarówno dla najlepszych krótkometrażowych filmów fabularnych, dokumentalnych, jak i animowanych. Tym razem proponujemy Państwu nominowane do Oscara krótkie filmy fabularne:

1. „Enemis Intérieurs” - reż. Sélim Aazzazi /Francja, 2016/ 28 min.

Film jest zbliżeniem na obraz trudnych relacji Francji z jej byłymi koloniami podczas burzliwego okresu lat 90-tych. Historia człowieka mającego wpływ na życie drugiego za pomocą jednego ruchu długopisem.

2. „La Femme et Le TGV” - reż. Timo von Gunten /Szwajcaria, 2016/ 30 min.

Elise Lafonataine ma sekretny zwyczaj. Każdego poranka i wieczora, od lat macha pociągowi, który przejeżdża obok jej domu. Pewnego dnia w swoim ogrodzie znajduje list od konduktora i jej samotne życie wywraca się do góry nogami.

3. „Silent Nights” - reż. Aske Bang /Dania, 2016/ 30 min.

Inger jest wolontariuszką w schronisku dla bezdomnych. Zakochuje się w nielegalnym imigrancie, Kwame. Oboje są doświadczeni przez los. Kwame jednak nie wspomina o rodzinie i dzieciach, które pozostawił w Ghanie.

4. „Sing” („Mindenki”) - reż. Kristof Deák /Węgry, 2016/ 25 min.

Oparty na faktach dramat o dzieciństwie z dużą ilością muzyki w tle, umiejscowiony w post-socjalistycznym Budapeszcie. Zsofi ma problemy z odnalezieniem się w nowej szkole - śpiew w szkolnym chórze jest jej jedynym ukojeniem. Okazuje się jednak, że dziewczynka stanie przed trudnym wyborem - skonfrontować się ze skorumpowanym systemem, czy pokornie się w nim odnaleźć.

5. „Timecode” - reż. Juanjo Giménez Peña /Hiszpania, 2016/ 15 min.

Luna i Diego to strażnicy pracujący na parkingu. Diego ma zmianę nocną, a Luna pracuje w dzień.

Cena biletu - 9 zł

Sala Ki - Nowa (kameralna)

Do 20 kwietnia, godz. 17.15 „Carrie Pilby” – komedia USA, 2016; reż.: Susan Johnson; obsada: Bel Powley, Vanessa Bayer, Colin O'Donoghue, Gabriel Byrne; czas trwania: 98 min. (Mayfly)

Carrie Pilby to 19-letnia mieszkanka Nowego Jorku i świeżo upieczona absolwentka Harvardu. Młoda dziewczyna, obarczona niezwykłą inteligencją, niezłomną moralnością i poczuciem wyższości, ma wrażenie, że jest ostatnią normalną osobą żyjącą w świecie napędzanym przez seks i hipokryzję. W rezultacie daje się poznać jako alienatka pozbawiona przyjaciół, bez szansy na randkę czy znalezienie pracy. Za radą terapeuty Carrie przygotowuje listę 6 celów do zrealizowania przed nowym rokiem.

Do 20 kwietnia, godz. 19.15„Cienie” – thriller Belgia, 2016; reż.: Thomas Kruithof; obsada: François Cluzet, Denis Podalydès, Sami Bouajila; czas trwania: 93 min. (Mayfly)

Duval, alkoholik na odwyku, po przeżyciu załamania nerwowego, bezskutecznie poszukuje pracy. Pewnego dnia do mężczyzny zwraca się tajemnicza organizacja szpiegowska z propozycją stenografowania prywatnych rozmów telefonicznych. Bohater zostaje wplątany w polityczną intrygę na najwyższym szczeblu państwowym.

21 – 27 kwietnia, godz. 17.00„Uczeń” – dramat Rosja, 2016; reż.: Kirill Serebrennikov; obsada: Petr Skvortsov, Viktoriya Isakova, Yuliya Aug, Aleksandra Revenko; czas trwania: 118 min. (Art. House)

Główny bohater, nastoletni Wieniamin, uważa, że wie wszystko o moralności. Jego zachowanie wystawia otoczenie na poważną próbę. Wieniamin zmienia się we współczesnego Tartuffe'a, zdolnego zmusić tłum do nazywania czarnego białym. Jedyną osobą która usiłuje uratować głównego bohatera jest nauczycielka biologii. W rezultacie to ona sama będzie potrzebować pomocy.

21 – 27 kwietnia 2017 godz. 19.15 „W sieci” – thriller Korea Południowa, 2016; reż.: Kim Ki-duk; obsada: Ryoo Seung-bum, Lee Won-gun, Kim Young-min; czas trwania: 114 min. (Aurora Films)

Nowy film czołowego prowokatora koreańskiego kina - Kim Ki-duka to przejmujące studium trudnych relacji między Koreą Północną a Południową. Główny bohater jest ubogim rybakiem, wiodącym proste, ale szczęśliwe życie u boku żony i córki na północnym brzegu rzeki, która dzieli obie Koree. Pewnego dnia zostaje zatrzymany przez południowokoreańskich żołnierzy i uznany za szpiega. Dla nieszczęśnika zaczyna się gehenna, która zdaje się nie mieć końca...
Cena biletów -11 zł (normalny), 8 zł (Karta Seniora), 5 zł (Rodzina 3+)kultura
REKLAMA
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.