kultura i rozrywka

Czekając na Chopina - Opera Śląska

22 września 2018, godz. 19.00
Nakło Śląskie, Centrum Kultury Śląskiej, ul. Parkowa 1

W ramach Szlacheckiego Weekendu w CKŚ gościć będzie Opera Śląska w Bytomiu ze spektaklem "Czekając na Chopina". Scenariusz, reżyseria, inscenizacja – Michał Znaniecki. 

Bohaterkami spektaklu są uczennice, które rozmawiają na temat Fryderyka Chopina, wymieniają uwagi i komentarze dotyczące jego metody pracy i kompozycji. Wykonują niektóre pieśni i piosnki, które Chopin skomponował specjalnie dla nich podczas różnych sytuacji towarzyskich. George Sand analizuje kompozytorski kunszt utworów Chopina, a wzruszające wspomnienia Delfiny Potockiej są pretekstem do przedstawienia niektórych utworów mistrza fortepianu. Te nieznane rysy postaci Fryderyka Chopina i jeszcze mniej znane utwory muzyczne tworzą szaradę muzyki, słowa, myśli i uczuć. Czy jednak Chopin się pojawi?

Scenariusz spektaklu oparty jest na dokumentach z epoki (listy, notatki, pamiętniki, wspomnienia), ale jest w nim także sporo improwizacji. Inscenizacja zakłada intymny kontakt z publicznością, która razem z aktorami uczestniczy w spektaklu poprzez zabawy, wspólny śpiew, taniec.  Z tego względu nie istnieje podział na scenę i widownię.


Bilety 30 zł, sprzedaż: od 20 sierpnia. 

Ilość biletów bardzo ograniczona, dlatego przed zakupem należy upewnić się o ich dostępności. kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.