kultura i rozrywka

Festiwal Filmów Rosyjskich: 23-31.03

23 marca 2019, godz. 19.00
Tarnowskie Góry, TCK, ul. Sobieskiego 7

12. Sputnik nad Polską: Festiwal Filmów Rosyjskich

Myślą przewodnią 12. Sputnika będzie szeroko pojęta sztuka, od teatr i literatury do cyrku i iluzji… Program tegorocznego festiwalu będzie też nawiązywał do ludowych baśni i legend.

Wszystkie seanse o godz. 19.00.

23 marca - „Głębokie rzeki” (2018): Pierwszy w historii kina film nakręcony w całości w języku kabardyńskim. Najmłodszy syn wraca do rodzinnego domu, aby pomóc ojcu i dwóm braciom w realizacji korzystnego zlecenia wyrębu drzew w lesie. Podczas jego długiej nieobecności w rodzinnym domu niewiele się zmieniło.

24 marca - „Lili” (2018): Tytułowa bohaterka to artystka objazdowego cyrku, w której życiu nieoczekiwanie pojawia się pierwsza miłość. Uczucie przychodzi do niej w postaci miejscowego mechanika maszyn rolniczych, prostego, dwudziestopięcioletniego chłopaka.

29 marca - „Ambiwalencja” (2018): Dwaj przyjaciele, początkujący psychiatrzy, mają zupełnie różny stosunek do życia. Jeden chce zawsze postępować według ustanowionych zasad; drugi - eksperymentować. Pierwszy to poukładany prymus; drugi - wichrzyciel spokoju. Pierwszy kocha, jednocześnie nienawidząc; drugi nienawidzi, kochając. Niestety, obaj kochają tę samą kobietę.

30 marca - „Piter by Kasta” (2017): Cztery historie opowiadające o Petersburgu. Inspiracją była muzyka z nowego albumu rosyjskiego zespołu hip-hopowego Kasta.

31 marca - „Niech będzie Liza” (2018): Katia mieszka z mężem i matką w niewielkim prowincjonalnym mieście. Oboje pracują w miejscowej fabryce. Nieoczekiwanie jej matka poważnie podupada na zdrowiu i chce przepisać cały majątek na syna - rodzonego brata Katii. Kobieta nie może pogodzić się z niesprawiedliwą decyzją, dlatego zaczyna desperacką walkę o swoją część spadku.

Bilety (na każdy seans): 8/10 zł.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.