kultura i rozrywka

Festiwal Muzyczny im. ks. Teodora Christopha: koncert wielkopostny

17 marca 2019, godz. 16.30
Miasteczko Śląskie, kościół pw. Wniebowzięcia NMP, ul. Dworcowa 1

17 marca o godzinie 16:30 w kościele parafialnym w Miasteczku Śląskim odbędzie się pierwszy w tym roku koncert w ramach XII Festiwalu Muzycznego im. ks. Teodora Christopha. Będzie to koncert wielkopostny, podczas którego wystąpią Alicja Matuszczyk, Wacław Golonka i ks. Paweł Sobierajski.

Wstęp wolny.

Alicja Matuszczyk

Jest studentką Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie oboju dr. hab. Piotra Pyca. Laureatka czołowych miejsc w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych, m.in. w: XX Konfrontacjach Instrumentów Dętych w Oławie (Grand Prix), VI Międzynarodowym Konkursie Duetów z Harfą w Cieszynie (I miejsce), XIII Konkursie Muzyki Współczesnej w Płocku (I miejsce), X Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Jastrzębiu-Zdroju (II miejsce), I Festiwalu Współczesnej Muzyki w Krakowie (I miejsce), 11. Międzynarodowym Konkursie Pro Bohemia w Ostrawie (I miejsce), Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym CEA 2017 (I miejsce) oraz XI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej (II nagroda).

Prowadzi bardzo bogatą działalność koncertową. Występowała wielokrotnie jako solistka koncertów symfonicznych, m.in. z towarzyszeniem Śląskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Roberta Kabary oraz z Orkiestrą Symfoniczną ZPSM w Bielsku-Białej pod dyrekcją Andrzeja Kucybały. Wykonywała utwory Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiego, Tomaso Albinoniego, Josepha Haydna oraz Oscara Navarro.

Wacław Golonka

Organista, doktor habilitowany Akademii Muzycznej w Krakowie. Wykształcenie muzyczne otrzymał w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu w klasie prof. Hansa Haselböcka. Dyplomy ukończenia studiów w zakresie gry na organach otrzymał z wyróżnieniem. Jest laureatem konkursów organowych w Pradze (II nagroda), Norymberdze (III nagroda) i Pretorii gdzie oprócz pierwszej nagrody otrzymał dalsze wyróżnienia. Działalność koncertowa zaprowadziła go do Azji, RPA, Ameryki Północnej oraz wielu krajów Europy. Występował w wielu europejskich katedrach (np. Wiedeń, Chartres, Lozanna), salach koncertowych Filharmonii Narodowej w Warszawie, Berliner Philharmonie, Nottingam Albert Hall, Meistersingerhalle w Norymberdze, Cleveland Museum of Art, sali austriackiego radia ORF w Wiedniu, słowackiego radia w Bratysławie oraz wielokrotnie w sali B.Smetany w Pradze. W 1997 r. zagrał serię koncertów w USA, odbył tekaże trzykrotnie tourneé po Republice Południowej Afryki występjac w najważniejszych ośrodkach muzycznych kraju.

Ks. dr hab. Paweł Sobierajski

Tenor; absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (doktor nauk teologiczno-pedagogicznych), Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach (doktor habilitowany wokalistyki) oraz Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie (psycholog muzyki).

Edukację wokalną na Wydziale Wokalno-Aktorskim katowickiej Akademii Muzycznej ukończył w 1999 r. w klasie śpiewu solowego maestry Anny Kościelniak, uczennicy legendarnej Ady Sari, zdobywając dyplom z wyróżnieniem. Jest laureatem międzynarodowych konkursów wokalnych w Karlowych Varach (1997r.) i Trnawie (1998r.).kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.