kultura i rozrywka

Festiwal Muzyka na Plan (do 22.10)

20 października 2017, godz. 19.00
Tarnowskie Góry

Stowarzyszenie Góry Kultury zaprasza na VII edycję festiwalu  Muzyka na Plan. To jedyny w Polsce festiwal w formie konkursowej w całości poświęcony filmom niemym, prezentowanym z muzyką na żywo. W tym roku impreza odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej im. J.I. Paderewskiego w Tarnowskich Górach. 

Główną ideą projektu są projekcje klasycznych dzieł filmowych z nową oprawą muzyczną, dzięki której stają się one bardziej aktualne i przystępne współczesnym widzom. W ten sposób publiczność ma okazję obejrzeć stare filmy z towarzyszącym im zaskakującym dźwiękiem, zrealizowanym specjalnie na potrzeby wydarzenia. Dzięki innowacyjnemu łączeniu sztuki obrazu z dźwiękiem festiwal podkreśla, iż kino nieme doskonale wpisuje się w dyskurs na temat intermedialności.

Pojedyncze projekty tego typu pojawiają się na różnego rodzaju festiwalach i przeglądach filmowych, lecz tylko w charakterze imprezy towarzyszącej. Muzyka na Plan jest im w całości poświęcona. Poprzednie edycje pokazały rosnące zainteresowanie ze strony publiczności oraz wykonawców. Festiwal ma formę konkursu - publiczność i jury wybierają najlepsze wykonanie spośród wszystkich projekcji, biorących udział w konkursie. Każdy wykonawca wybiera film, do którego muzykę będzie tworzył. Autor najlepszego podkładu otrzymuje nagrodę pieniężną.

Program

20.10, Piątek:

19:00 - otwarcie Festiwalu

19:10 - Dementria "Nosferatu"

20:50 - Bartek Pokrywka "Metropolis"

22:30 - STN "Berlin - Symfonia wielkiego miasta"

21.10, Sobota:

18:00 - Aleksandra Wagner "Człowiek z kamerą filmową"

19:40 - Baśnie dla dorosłych "Podróż na księżyc", "Frankenstein", "A Study In Choreography For Camera", "Ritual in Transfigured Time"

21:00 - Kuna "Alicja w Krainie Czarów", "Genuine"

22:30 - Lód 9 Gabinet Doktora Caligarii"

22.10, Niedziela:

17:30 - Bedebede&Purandare "Au Secours", "Nawiedzony dom", "Podróż na Marsa", "Antrakt"

19:00 - LUGOLA "Triumf Woli"

20:45 - Eduardo Bortolotti Music "Wicher"

22:00 - wyniki i zamknięcie festiwalu

Wydarzenia towarzyszące:

Sobota 10-15 – warsztaty fotografii otworkowej

Sobota 14:30-17:30 – warsztaty muzyczne

Niedziela 16:00 – wykład: pierwsze próby udźwiękowienia polskiego kina


kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.