kultura i rozrywka

Gwarki: ART.ERIA.TG

04 września 2019, godz. 19.00
Tarnowskie Góry, kościół ewangelicki, rynek

Wernisaż wystawy Marty Czarneckiej „Szkielety, tkanki i odbicia zdarzeń” oraz koncert zespołu Symetrio.

WYSTAWA:
ART.ERIA.TG to projekt wystawienniczy realizowany w przestrzeni miejskiej przez Galerię Sztuki Współczesnej Przytyk, działającej w Tarnogórskim Centrum Kultury. Główna ekspozycja będzie miała miejsce w Kościele Zbawiciela na rynku. Wydarzenie jest okazją do przedstawienia działalności artystycznej lokalnych twórców. W tegorocznej edycji udział weźmie tarnogórzanka Marta Czarnecka, doktorantka w zakresie malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Wśród nagród otrzymanych przez artystkę można wymienić m.in.: Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014), Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego (9. Edycja Triennale Grafiki Polskiej, 2015), Nagrodę Angelus (I Przegląd Sztuki Współczesnej „Nowa Awangarda”, 2017), II Nagrodę (III Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Leona Wyczółkowskiego, 2018). Ma w swym dorobku kilka wystaw indywidualnych oraz udział w ponad 40 wystawach i projektach zbiorowych w Polsce, Czechach i Francji.

KONCERT:
Symetrio, czyli Marcin Jabłoński, Adam Potera i Krystian Saciłowski, to projekt nieprzeciętny. Powstały stosunkowo niedawno, bo w 2014 roku, zdobył serca słuchaczy w wielu miejscach Europy, głównie za sprawą kreowania własnego gatunku muzycznego i nieszablonowego podejścia do muzyki. Zestaw trzech akordeonów w rękachprofesjonalnych muzyków tworzy zespół, który zgodnie ze swym założeniem łamie stereotypy. Indywidualnie członkowie Symetrio to muzycy wykształceni przez wybitnych pedagogów w Polsce, Anglii, Szkocji i Austrii. To cztery zupełnie różnie osobowości twórcze, które połączyła wspólna pasja. Symetrio stale koncertuje i zdobywa laury na międzynarodowych festiwalach m.in. w Polsce, Czechach, Słowacji, Austrii, na Litwie, Łotwie, Chorwacji, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Włoszech. Ich program to głównie kompozycje autorskie. To wirtuozeria połączona z jazzem, klasyką, folklorem i charakterem każdego z członków. Koncerty Symetrio to zabawa dźwiękiem. To eksperymenty. To improwizacja. A przede wszystkim to niepowtarzalny spektakl, w którym emocje, muzyka i sfera wizualna grają pierwszoplanową rolę.

Zwiedzanie w czasie Gwarków: 5-8 września (czwartek - niedziela), godz. 11:00-18:00.
Zwiedzanie do 20 października: w godzinach otwarcia kościoła lub po zgłoszeniu na adres mailowy: biuro@tck.net.pl.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.