kultura i rozrywka

Gwarki, niedziela, 8 września

08 września 2019, godz. 11.00
Tarnowskie Góry, rynek

11:00 Pochód gwarkowski
15:45 TG Big Band
17:00 Wojciech Gąssowski

Chyba każdy potrafi zanucić „Gdzie się podziały tamte prywatki”. Z pewnością Wojciech Gąssowski zaśpiewa tę piosenkę także na Gwarkach. Piosenkarz debiutował w 1962 r. na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Współpracował z zespołem Czerwono-Czarni i Chochoły. W 1964 r. zainteresował się jazzem. Śpiewał standardy jazzowe ze Swingtetem Janusza Zabieglińskiego i Triem Włodzimierza Nahornego. Równocześnie współpracował z zespołem Tajfuny, z którym nagrał swój pierwszy przebój „Zielone wzgórza nad Soliną” oraz z zespołem Polanie. Nagrał dwie piosenki do serialu „Wojna domowa”. W filmie „Dwa żebra Adama” wykonał w duecie z Karin Stanek piosenkę „Budujemy nowy dom”. W 1987 r. utwór „Gdzie się podziały tamte prywatki” zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 1989 r. wystąpił na festiwalu Country Music Fan Fair w Nashville.

18:30 The Dumplings

The Dumplings to duet tworzony przez Justynę Święs i Kubę Karasia. Ostatnio wydali trzeci studyjny album „Raj”. Muzycznie to wciąż elektropop na najwyższym poziomie, ale w porównaniu do poprzednich produkcji jest zdecydowanie dojrzalej. Wszystkie teksty są w języku polskim. - To powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy – mówią artyści.

Błyskotliwy debiut The Dumplings w 2013 r, sprawił, że ich muzyką zainteresowały się największe wytwórnie w Polsce. W ciągu miesiąca zdobyli 13 tys. fanów na Facebooku, aktualnie jest ich 120 tys. Zagrali setki koncertów w Polsce i za granicą. Za płytę „No bad days” otrzymali Fryderyk w kategorii debiut za 2014 rok. Kolejna, „Sea you later” , była nominowana do Fryderyka 2015 w kategorii album roku.

20:30 The music of ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA performed by Phil Bates & Band 

Zagraniczny niedzielny koncert to The music of Electric Light Orchestra performed by Phil Bates & Band. Na scenie pojawi się Phil Bates, wokalista, gitarzysta i producent muzyczny, członek grupy Electric Light Orchestra Part II i lider The Orchestra. Wielu krytyków podkreśla, że to właśnie jego głos i osobowość sceniczna sprawiają, że można się poczuć jak na koncercie z najlepszych lat ELO. Dzięki najwyższej klasy muzykom, którzy tworzą projekt, widzowie ruszają w podróż do świata szalonych rytmów rock and rolla i największych przebojów ELO. Podczas koncertu zabrzmią takie utwory jak: „All over the world”, „Last train to London”, „Livin' thing”, „Mr. Blue Sky”, „Ticket to the moon”, „Calling America”, „Evil woman”, „Don’t bring me down”,”Rock and roll is king”.

22:00 Pokaz sztucznych ognikultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.