kultura i rozrywka

Koncert muzyki elektronicznej Voices of the Cosmos

24 stycznia 2020, godz. 19.00
Tarnowskie Góry, TCK, ul. Sobieskiego 7

SF TG 2020

Koncert muzyki elektronicznej Voices of the Cosmos.

Voices of the Cosmos to projekt stworzony przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego i Wojciecha Ziębę oraz astronoma Sebastiana Soberskiego. Twórcy wykorzystują oryginalne sygnały i dźwięki pochodzenia pozaziemskiego pozyskane za pośrednictwem radioteleskopów (pulsary, magnetosfery planet, Słońce, zorza polarna), nagrania archiwalne z misji kosmicznych i sygnały z przestrzeni kosmicznej. Ścieżki instrumentalne wkomponowane w rytmy i tony „dźwięków kosmosu” są bogate sonorystycznie i stworzone przy użyciu instrumentów elektronicznych oraz rozmaitych obiektów akustycznych.

Trzy płyty CD z cyklu (2011 – 2018) zostały entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i zebrały bardzo dobre recenzje. Inicjatywa uzyskała także uznanie i poparcie w środowisku naukowym (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Polskie Towarzystwo Astronomiczne). Projekt Voices of the Cosmos prezentowany był w placówkach naukowych i na festiwalach muzycznych w postaci koncertów audiowizualnych, także w wersji rozbudowanej o wykłady z zakresu astronomii i obserwacje nieba. I właśnie koncert w Tarnogórskim Centrum Kultury poprzedzony zostanie 15-minutowym wprowadzeniem o tematyce związanej z astronomią, wszechświatem i… dźwiękami.

Wojciech Zięba – występuje jako ELECTRIC URANUS. Założyciel wydawnictwa muzycznego Beast Of Prey, zajmuje się budową instrumentów akustycznych, jest liderem w Polsce w budowie instrumentów burzowych.

Rafał Iwański – artysta dźwięku i perkusjonista. Solo występuje pod pseudonimem X-NAVI:ET, członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.

Bilety: 16/20 zł.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.