kultura i rozrywka

Makaty: wystawa

07 grudnia 2018, godz. 19.00
Tarnowskie Góry, TCK, ul. Sobieskiego 7

MAKATY - SKANDYNAWIA: wystawa „Struktury światła”.

Galeria Sztuki Współczesnej Przytyk zaprasza na wernisaż wystawy prac, których autorką jest Jolanta Herma Pasińska – artystka, dla której tworzenie ceramiki jest pasją, ale także sposobem na życie.

Dzięki pełnej niezależności, w swojej pracowni może realizować autorskie projekty, które dokumentują niekończącą się walkę pomiędzy poczuciem estetyki a próbą wyrażenia emocji w tworzywie kojarzonym z przedmiotami użytkowymi. Skupia się na poszukiwaniu różnorakich struktur, faktur i ażurów, ale przede wszystkim ogromnie ważną rolę w jej rzeźbach odgrywa światło, które współtworzy formę rzeźbiarską. Dzięki niemu prace nie kończą się tam, gdzie kończy się materia ceramiczna, ale zagarniają również przestrzeń wokół siebie. Rysunek światłem jest w jej pracach równie ważny, jak ceramika, a czasem nawet ważniejszy.

Jolanta Herma Pasińska: urodziła się w Bielsku-Białej, absolwentka ASP we Wrocławiu. Dyplom z zakresu ceramiki obroniła w 2000 r. w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej i prof. Przemysława Lasaka; aneks z malarstwa – w pracowni prof. Wandy Gołkowskiej. Brała udział w ponad trzydziestu wystawach w Polsce, Niemczech, Chorwacji, Austrii, na Słowacji. Jest autorką dziewięciu wystaw indywidualnych. Obecnie jest w trakcie studiów doktoranckich w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego.

Wstęp wolny.

Wystawa będzie czynna do 13 stycznia.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.