kultura i rozrywka

Mateusz Meisner, Jarosław Meisner, Sondre Hoymer

25 marca 2018, godz. 18.00
Tarnowskie Góry, Pałac w Rybnej, ul. Powstańców Warszawskich 90

Koncert Mateusza Meisnera, Jarosława Meisnera i Sondre Hoymera.

Mateusz Meisner - fortepian

Pianista, pedagog, animator kultury i sztuki. Edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Tarnowskich Górach w klasie fortepianu Stefanii Muszyńskiej. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, gdzie doskonalił swoje umiejętności w zakresie gry na fortepianie pod okiem prof. Magdaleny Lisak. Obecnie doktorant Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie w dziedzinie dydaktyki muzycznej. Laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in. w słowackim Rużomberku oraz Hradec Kralove w Czechach. Prowadzi regularną działalność koncertową jako pianista solista i kameralista.

Jarosław Meisner - puzon

Studiuje w  Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest laureatem wielu konkursów, zarówno międzynarodowych, jak i ogólnopolskich oraz dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendystą programu na rzecz młodych artystów „Młoda Polska”, otrzymał międzynarodowe stypendium Fundacji Yamaha. Jako solista występował z towarzyszeniem Filharmonii Śląskiej, Polskiej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej i Akademickiej Orkiestry Dętej AM w Katowicach. Jako muzyk orkiestrowy w sezonie 2014/2015 był puzonistą Filharmonii Opolskiej. W 2017 roku zdał egzamin do Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Sondre Hoymer - gitara klasyczna

Norweski gitarzysta klasyczny. Studiował w Norweskiej Akademii Muzycznej i AM w Katowicach. Był w czołówce kilku międzynarodowych konkursów, m.in. został dwukrotnie na grodzony w międzynarodowym konkursie gitarowym w Sierra Nevada. Koncertuje w Europie i Stanach Zjednoczonych.

W programie koncertu:

Sondre Hoymer:

Fernando Sor: Introduction and variations on ‘’Que ne je suis-je la fougère’’ op. 26
Lesson 22 op. 31
Lesson 23 op. 31
Study 17 op. 29

Souvernir D’Amité op. 46

Jarosław Meisner, Mateusz Meisner:

G. Ph. Telemann: Sonata f-moll

Witold Friemann: Elegia
Suita kontemplacyjna nr 1

Adam Wesołowski: Gliss koncert

Bilety - 15 zł.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.