Nigdy do tego nie wracajmy- grafiki i wiersze Łukasza Loskota

14 czerwca 2018, godz. 19.00
Tarnowskie Góry

W czwartek, 14 czerwca w klubie Kosmata (w Kosmatej Galerii w Przejściu) w Tarnowskich Górach odbędzie się wernisaż wystawy Łukasza Loskota "Nigdy do tego nie wracajmy". Zostaną zaprezentowane nowe wiersze poety oraz grafiki, które od kilku lat tworzy. Nad oprawą muzyczną będzie czuwał Wojtek Dudek, założyciel Tarnogórskiej Grupy Bębniarskiej "Skarbnik z Havany". Początek o godz. 19.

– "Nigdy do tego nie wracajmy" to cykl 10 tekstów, które zapętlają się w jedną opowieść. Mocno kontrastują z nimi rysunki, które przedstawiają postacie i mękę dziesięciu świętych. Wśród nich znalazł się św. Sebastian, św. Barbara, czy św. Maksymilian Kolbe. I grafiki, i teksty razem tworzą całość – mówi autor.

 Łukasz Loskot — urodzony zimą 1983 roku w Tarnowskich Górach. Debiutował tomikiem „Poezja na kartki” (2003). Jego drugi tomik to „Modlitwa Złodzieja” (2005). Trzeci „Przy Nadziei” (2009). Czwarty „Planeta Psów” (2012) Współtworzył wiele projektów muzycznych. Aktualnie jest wokalistą zespołu „Toonel”. Swoje wiersze publikował między innymi w: Szafie, Portrecie, Gazecie malarzy i poetów, Tekstualiach, Parnasiku. Jest między innymi laureatem III nagrody w konkursie literackim TVP „Dolina Kreatywna". Razem ze swoją żoną Kamilą wydał w 2017 książkę dla dzieci „Czy to pies, czy to bies, czyli zbiór słowiańskich stworów” Od 2013 zaczął tworzyć prymitywne grafiki. Aktualnie skupia się na dużych formatach. Hobbystycznie pisze scenariusze komiksów.

Dudek – perkusjonista. Jego instrumentarium obejmuje kubańskie conga,bongosy oraz timbales ,afrykańskie bębny djembe ,arabskie tarabuki oraz szereg instrumentów perkusyjnych z całego świata. Pozytywny duch każdego składu w jakim się pojawia. Współpracuje z wieloma muzykami odnajdując rytm w różnych odmianach muzyki. Założyciel Tarnogórskiej Grupy Bębniarskiej "SKARBNIK z HAVANY". Na stałe związany z składami: "Zespół KOREK" , "GryfneSynki & LiveBand" oraz "takaKarma".kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.