kultura i rozrywka

Operetka “Paryski romans” - 3 i 4 stycznia

03 stycznia 2019, godz. 19.00
Tarnowskie Góry, TCK, ul. Sobieskiego 7

Jak zawsze na początku stycznia ze sceny TCK rozbrzmiewać będzie to, co najbardziej kojarzy się z Nowym Rokiem i karnawałem, czyli najpiękniejsze utwory operetkowe.

3 i 4 stycznia wystawiona zostanie operetka „Paryski romans” w wykonaniu Teatru Muzycznego Iwia. Usłyszymy klasyczne przeboje takie jak: „Wilia”, „O Sole Mio”, „Ach Kobietki” czy „Kocham Paryż”. Obraz stolicy operetki, który przyciąga, zachwyca i hipnotyzuje śpiewem, ale także tańcem w wykonaniu mistrzów tanga, salsy, paso doble, mambo oraz klasycznego straussowskiego walca.

A wszystko to w tle perypetii dwojga bohaterów: Antoniny i Edwina – polskich śpiewaków, którzy trafiają do Paryża. Szukają spełnienia marzeń i pragną swego wzajemnego towarzystwa, a nawet miłości. Jednak ich charaktery, nieprzewidywalne sytuacje i ciągłe zwroty wciąż stają im na przeszkodzie. Edwin zbyt często ulega urokowi przepięknych i ponętnych paryżanek, zaś Antonina ciągle odłącza się od grupy w poszukiwaniu angażu na paryskich scenach i estradach.

To pełna niespodzianek opowieść z pogranicza komedii i dramatu, operetkowy romans, w którym – jak na operetkę przystało – miłość zwycięża, a jednak szczęśliwe zakończenie wszystkich zaskakuje.

Obsada: Izabela Witwicka, Jarosław Bielecki/Jakub Klich, Michał Bagniewski/Rafał Tomkiewicz, Krzysztof Sojka, Paweł Nowak/Michał Boruta, Anna Kaczmarek, Anna Hamryszak
Scenariusz i reżyseria: Izabela Witwicka
Kierownictwo muzyczne: Wiesław Murzański
Choreografia: Izabela Witwicka, Anna Kaczmarek

Bilety – 56/70 zł.

Bilet na operetkę może być prezentem dla najbliższych. Aby otrzymać specjalne zaproszenie, wystarczy kupić bilet i zadzwonić 32-285-27-34, wew. 22 lub zgłosić się do recepcji TCK.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.