kultura i rozrywka

Opowieści muzyczne

17 marca 2019, godz. 18.00
Tarnowskie Góry, Pałac w Rybnej, ul. Powstańców Warszawskich 90

Cykl koncertowy Opowieści muzyczne

Adam Mokrus - skrzypce solo oraz Kwartet Akademos i Aleksandra Gajecka-Antosiewicz - klawesyn i Łukasz Bebłot - kontrabas.

"Divina musica, divina comedia - Cztery pory roku z Dantem i Vivaldim".

W programie: Antonio Vivaldi - „Cztery pory roku”.

Adam Mokrus - skrzypek, kameralista, pedagog i dyrygent.

W uznaniu za działalność artystyczną uhonorowany odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aleksandra Gajecka-Antosiewicz - klawesynistka, pianistka, doktor sztuki muzycznej.

Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie klawesynu prof. Ewy Piaseckiej (1999) oraz fortepianu prof. Marka Drewnowskiego (2000), studiów mistrzowskich w zakresie interpretacji muzyki współczesnej na Uniwersytecie "Mozarteum" w Salzburgu pod kierunkiem Elżbiety Chojnackiej (2001-2003) oraz studiów doktoranckich w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi (2011-2014).

Artystka dokonała licznych prawykonań utworów klawesynowych. Posiada w repertuarze szereg dzieł muzyki dawnej, jak i najnowszej, w tym utwory skomponowane specjalnie dla niej (Z. Krauzego, B. K. Przybylskiego, A. Zagajewskiego, R. Gabrysia, S. Czarneckiego,T. Kamieniaka, M. T. Łukaszewskiego i A. Szopy). Występowała jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą: w Anglii, Austrii, Francji, Holandii, Niemczech, Norwegii i Słowacji.

Łukasz Bebłot - kontrabasista, pedagog.

Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach w roku 1998 w klasie prof. Stefana Nowaka. Następnie ukończył studia podyplomowe w roku 2000 w Hochschule der Kunste 
w Berlinie u prof.. Michaela Wolfa. Uczestniczył w wielu mistrzowskich kursach muzycznych m.in.: Międzynarodowe Kursy Muzyczne im. Z. Brzewskiego w Łańcucie, Akademia Muzyki XX wieku w Paryżu. W latach 1996-99 był solistą- kontrabasistą w Śląskiej Orkiestrze Kameralnej. Od 1999 jest członkiem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia 
w Katowicach. Jest także kontrabasistą Orkiestry Muzyki Nowej.

Kwartet Akademos

Założony w 1997 roku zespół od początku swojego istnienia prowadził bardzo intensywną działalność koncertową występując w ośrodkach muzycznych Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Finlandii, Niemiec, Litwy, Słowacji, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Włoch i USA. Brał udział w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach i konkursach mu­zycznych zdobywając nagrody i wyróżnienia.

W repertuarze koncertowym zespołu znajduje się ponad dwieście pozycji wśród których są arcydzieła kameralistyki XVIII i XIX, klasyka XX wieku oraz dzieła najnowsze. Kwartet ma swoim dorobku liczne prawykonania utworów współczesnych. Brał również udział projektach interdyscyplinarnych współpracu­jąc m.in. ze Śląskim Teatrem Tańca i Orkiestrą Muzyki Nowej.

Organizator: Śląskie Towarzystwo Muzyczne

koncepcja artystyczna: Aleksandra Batog.

Bilety - 10 zł.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.