kultura i rozrywka

Pavel Hlavaty - wystawa grafik (do 10.01)

29 listopada 2019, godz. 19.00
Galeria Sztuki Inny Śląsk, Tarnowskie Góry

Wystawę grafik czeskiego artysty Pavla Hlavatego "Obrazy snów i rzeczywistości" można do 10 stycznia oglądać w Galerii Sztuki "Inny Śląsk" w Tarnowskich Górach.

Pavel Hlavatý jeste malarzem, grafikiem, historykiem sztuki i filozofem. Za udział w wystawie "Protest – rysunki 68" skierowanej przeciwko reżimowi komunistycznemu i interwencji zbrojnej państw Układu Warszawskiego w Czechosłowacji został uwięziony, a potem skazany na izolację artystyczną. Miał zakaz publikowania i organizowania wystaw. Dopiero "aksamitna rewolucja" w 1989 roku przywróciła mu oficjalne uznanie.

Od końca lat 70. artysta zajmuje się wyłącznie grafiką. Ma w dorobku ponad 700 ekslibrisów, wiele prac graficznych i plakatów. Jego prace zaskakują precyzją wykonania, delikatnością kreski i ciekawą formą. Za swoją twórczość otrzymał ponad 50 międzynarodowych nagród.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.