kultura i rozrywka

Perła w koronie

19 października 2018, godz. 18.30
Miasteczko Śląskie, MOK, ul. Srebrna 24

Pokaz filmu "Perła w koronie" (1971).

Film został zrealizowany na Śląsku w kopalni "Wieczorek" na katowickim Nikiszowcu. Podobnie jak w "Soli ziemi czarnej" reżyser doskonale obrazuje śląski folklor i tradycje.

Akcja toczy się w 1934 roku, przedstawia codzienne obrazy z życia Ślązaków. Dom, rodzinę i pracę ukazuje jako podstawowe wartości każdego Ślązaka. Głównym tematem filmu jest jednak strajk głodowy górników i demonstracje ich rodzin w obronie kopalni – ich "żywicielki".

Darmowe wejściówki w biurze MOK-u.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.