kultura i rozrywka

Punkt młodej sztuki

21 czerwca 2018, godz. 17.00
Tarnowskie Góry, TCK, ul. Sobieskiego 7

Punkt Młodej Sztuki - otwarcie wystawy uczestników zajęć plastycznych.
Prace uczestników zajęć plastycznych skupionych wokół projektu i miejsca o nazwie Punkt Sztuki. To program edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych organizowany przez Tarnogórskie Centrum Kultury. Od października do czerwca spotykają się dzieci, młodzież i dorośli, aby spędzić swój wolny czas ze sztuką. Wystawa podsumowuje ich działania plastyczne.

Jolanta Opara - warsztaty artystyczne „Kraina Wyobraźni”: to miejsce stworzone specjalnie dla dzieci i młodzieży. Na zajęciach kładzie się nacisk na rozbudzanie wyobraźni i naturalnego potencjału dziecka. Powstały prace malarskie, rysunkowe i kolaż, prace przestrzenne z gliny, masy papierowej, tektury, plasteliny. Dzieci i młodzież mają olbrzymie możliwości, które trzeba tylko odpowiednio wyzwolić.

Mateusz Jankowski - „Szkicownik”: pomimo różnic wieku, wszystkich połączyła wspólna pasja. Uczestnicy zajęć skupiają się na podstawowych zagadnieniach, takich jak kompozycja, przestrzeń, światło, rytm, proporcja itp. Na wystawie prezentowane są wybrane prace z ostatnich dwóch lat działalności.

Władysław Grzesica - Pracownia ceramiki i małej rzeźby: to przede wszystkim przestrzeń dla wszystkich ogarniętych pasją tworzenia unikatowych i niepowtarzalnych obiektów ceramicznych. W trakcie zajęć uczestnicy poznają różnorodne techniki ceramiczne, podstawy rzeźby, materiały i narzędzia potrzebne do pracy twórczej. Warto zwrócić uwagę, że praca z gliną ma charakter terapeutyczny, pozwala również na poszerzenie kontaktów interpersonalnych. To kreatywny i pożyteczny sposób na spędzenie czasu wolnego.

Wystawa będzie czynna do 22 lipca.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.