kultura i rozrywka

SF TG 2019: Marek Biliński - koncert

17 maja 2019, godz. 20.00
Tarnogórskie Centrum Kultury

Marek Biliński – legenda polskiej muzyki elektronicznej – uświetni swoim koncertem tegoroczny festiwal SF TG.

Marek Biliński urodził się w 1953 r. i już w czasie studiów na Akademii Muzycznej (w klasie kontrabasu) zainteresował się wykorzystaniem instrumentów elektronicznych w muzyce jazzowej i rockowej. Przez kilka lat występował z zespołami Heam i Bank. Popularność solową na rynku muzycznym zdobył bestsellerowym albumem „Ogród króla świtu” oraz wideoklipem „Ucieczka z tropiku”, który przez telewidzów uznany został za najlepszy teledysk 1984 roku. W plebiscytach na najpopularniejszego instrumentalistę przez pięć kolejnych lat (1981–1985) zajmował pierwsze miejsce. W plebiscycie czytelników branżowego pisma „Muzyk” został wybrany najlepszym kompozytorem i najlepszym wirtuozem syntezatorów.

Jako jeden z pierwszych w kraju i w tej części Europy, idąc śladami Jeana Michela Jarre’a, wykonał wielkie plenerowe koncerty muzyki i światła, które zgromadziły blisko 50 tys. widzów.

Bilety: 32/40 złkultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.