kultura i rozrywka

Spektakl “Dzieci wszechświata”

13 czerwca 2019, godz. 18.30
Brzozowice-Kamień, OK „Andaluzja”, ul. Oświęcimska 45

„Dzieci Wszechświata” to spektakl łączący trzy wizje – taneczną, malarską i rzeźbiarską. Troje artystów – Katarzyna Bebiołka, Tadeusz Iwańczuk i Lucyna Szpuniar-Iwańczuk spojrzało na jedno zagadnienie i przedstawiło je za pomocą najbliższej sobie formy sztuki. Wykonawcy oraz widzowie muszą znaleźć odpowiedź na odwiecznie nurtujące nas pytania: kim jesteśmy we wszechświecie? dokąd zmierzamy jako ludzkość, a dokąd jako jednostka?
Premiera spektaklu odbyła się 3 luteg ow bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark. Organizatorem tego wydarzenia była, działająca w Piekarach Śląskich, fundacja “Ja też tak chcę”.
Projekt „Dzieci wszechświata” stanowił próbę syntezy trzech sztuk – tańca, malarstwa oraz rzeźby. W ramach tego przedsięwzięcia miał miejsce cykl regularnych, bezpłatnych warsztatów, w których udział wzięły zarówno dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne grup MORFEO w Ośrodku Kultury “Andaluzja”, jak też dorośli tancerze związani z Piekarami Śląskimi. Celem warsztatów było rozbudzenie miłości do sztuki i kultury, a także promowanie zdrowej, twórczej postawy, kreatywności oraz ukazanie możliwości spędzenia wolnego czasu poprzez własny rozwój artystyczny.
Spektakl w „Andaluzji” będzie hołdem ku pamięci jednego z twórców projektu Tadeusza Iwańczuka.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.