kultura i rozrywka

Spektakl My/Wy

22 września 2019, godz. 19.00
Tarnowskie Góry, TCK, ul. Sobieskiego 7

Spektakl Krakowskiego Teatru Tańca My/Wy

Punktem wyjścia w kreacji spektaklu jest temat polaryzacji polskiego społeczeństwa drugiej dekady XXI w. Poprzez fizyczne oddzielenie przestrzeni oglądających i oglądanych wiszącą siatką autor ukazuje dramaturgię sytuacji wyraźnego podziału.

Jak pisał jeden z recenzentów, efekt tego scenograficznego zabiegu jest oczywiście symboliczny. Oczka rozpiętej płachty pozwalają bowiem dostrzec wszystko to, co dzieje się na scenie, a jednocześnie ustanawiają wyraźną granicę pomiędzy… No właśnie? Pytanie o to, co (kogo?) ta granica oddziela od siebie, jest w spektaklu Krakowskiego Teatru Tańca problemem wiodącym. Osobność naszych obozów jest pozorna – przekonują twórcy, snując swoją opowieść o absurdalnym i absurdalnie umacniającym się z dnia na dzień podzieleniu.

Spektakl powstał w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanego Erykowi Makohonowi na rok 2017. Został nagrodzony w konkursie na najlepszy spektakl teatru niezależnego „The Best OFF 2018”.

Choreografia: Eryk Makohon i zespół.
Dramaturgia: Eryk Makohon.
Reżyseria: Eryk Makohon.
Wykonanie: Pamela Bosak, Paulina Dziuba, Monika Godek, Paweł Łyskawa, Angelika Mizińska, Magdalena Skowron, Mateusz Ulczok, Dominik Więcek.
Muzyka: Michał Paduch (śpiew: Paulina Dziuba).
Reżyseria świateł: Eryk Makohon.
Scenografia: Eryk Makohon.
Kostiumy: Eryk Makohon i zespół.

Wstęp wolny.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.