kultura i rozrywka

Spotkanie z Anną Bikont

22 marca 2019, godz. 17.30
Tarnowskie Góry, TCK, ul. Sobieskiego 7

 Anna Bikont - spotkanie autorskie.

Dawno zapowiadane spotkanie, niegdyś odwołane z powodu choroby. Tematem będzie biograficzna książka „Sendlerowa. W ukryciu.” Autorka otrzymała za nią w 2017 r. Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego, a także znalazła się w gronie finalistów Nagrody Nike.

Irena Sendlerowa ocaliła życie kilku tysiącom Żydów, w tym setkom dzieci. Za swą działalność otrzymała tytuł Sprawiedliwej wśród Narodów Świata oraz damy Orderu Orła Białego. Dziś jest symbolem walki ze złem. Anna Bikont swoją książką nie rysuje laurki. Z publikacji wyłania się obraz Sendlerowej jako prawdziwego człowieka zdolnego do czynów wzniosłych, choć nie pozbawionego wątpliwości.

Spotkanie odbędzie się w ramach autorskiego cyklu literackiego „Z dużej litery” organizowanego przez TCK. Ma na celu promowanie czytelnictwa i kultury czytania, a także rozwój zainteresowań literackich, jak również pokazanie, że czytanie jest dobrym i pożytecznym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Anna Bikont – pisarka, reporterka i dziennikarka związana z „Gazetą Wyborczą” od początku istnienia dziennika. Za książkę „My z Jedwabnego” otrzymała nagrodę historyczną tygodnika „Polityka” i European Book Prize. Amerykańskie wydanie publikacji znalazło się na liście stu najważniejszych książek 2016 r. według „New York Timesa”. Wraz z Joanną Szczęsną napisała książkę „Lawina i kamienie. Pisarze wobec komunizmu” wyróżnioną Wielką Nagrodą Fundacji Kultury i „Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej”.

Bilety: 8/10 zł.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.