kultura i rozrywka

Spotkanie z Pawłem Majką

25 stycznia 2020, godz. 18.00
Tarnowskie Góry, TCK, ul. Sobieskiego 7

SF TG 2020

Spotkanie z Pawłem Majką.

Gościem tegorocznej edycji Festiwalu SF TG 2020 będzie Paweł Majka – autor powieści oraz wielu opowiadań z gatunku fantastyki naukowej. Urodził się w czerwcu 1972 roku w Krakowie i tam mieszka do dziś. Pierwsze opowiadanie opublikował dzięki zajęciu trzeciego miejsca w konkursie literackim „Świata Młodych”. Później publikował w czasopismach drukowanych i na portalach internetowych: Science Fiction Fantasy i Horror, Fantasy & Science Fiction (edycja polska), Nowa Fantastyka Wydanie Specjalne, Nowa Fantastyka, Czas Fantastyki, Fahrenheit, Esensja, Creatio Fantastica. Jego opowiadania znaleźć można w antologiach: „Nowe Idzie”, „Science Fiction”, „Kanon Barbarzyńców”, „Tempus Fugit”, „Rok po końcu świata”.

Paweł Majka jest autorem pierwszej polskiej powieści umieszczonej w Uniwersum Metro 2033 Dmitrija Głuchowskiego. Do tej pory ukazały się dwie książki z serii: „Dzielnica obiecana” i „Człowiek obiecany”. Ich akcja rozgrywa się w krakowskiej Nowej Hucie po globalnej wojnie nuklearnej, zwanej Pożogą.

Jego dotychczasowy dorobek to 9 powieści i kilkanaście opowiadań science fiction.
Paweł Majka jest dwukrotnym laureatem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego (w 2015 r. za „Pokój światów” i w 2016 r. za „Niebiańskie pastwiska”). Nagroda przyznawana jest od ponad dwudziestu lat autorom najlepszych polskich utworów literackich utrzymanych w konwencji fantastyki.

Bilety: 8/10 zł.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.