kultura i rozrywka

Spotkanie z Tomaszem Raczkiem

07 grudnia 2019, godz. 18.00
Tarnowskie Góry, TCK, ul. Sobieskiego 7

10-lecie DKF „Olbrzym”: spotkanie z Tomaszem Raczkiem.

„Sztuka oglądania filmów z Tomaszem Raczkiem”.

Prelekcja do filmu „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy (seans o godz. 19.45). Tomasz Raczek jest cenionym publicystą i krytykiem filmowym. Był redaktorem naczelnym miesięcznika „Film”. Od 2017 pełni funkcję redaktora naczelnego miesięcznika „Magazyn Filmowy”. Jest laureatem Wiktora, niegdyś stworzył słynny duet z Zygmuntem Kałużyńskim znany z zażartych sporów o filmy.

Film „Boże Ciało” opowiada historię 20-letniego Daniela, który zostaje warunkowo zwolniony z poprawczaka i wyjeżdża na drugi koniec Polski, żeby pracować w stolarni, ale zamiast tego zaczyna udawać księdza. To tytuł szeroko dyskutowany i dostrzeżony na Festiwalu w Wenecji i Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie został nagrodzony m.in. za reżyserię.

Bilety (spotkanie i film): 16/20 zł.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.