kultura i rozrywka

Stanley Breckenridge & Jazz Band Ball Orchestra

02 marca 2018, godz. 19.00
Brzozowice-Kamień, OK Andaluzja, ul. Oświęcimska 45

Koncert: Stanley Breckenridge i Jazz Band Ball Orchestra

JBBO powstał w 1962 roku i od początku był ważnym elementem rodzącej się polskiej sceny jazzowej. Szybko zdobył popularność także poza granicami Polski. Gra mieszankę swingu i bluesa. Zespół tworzą: Bogdan Wysocki (trąbka, wokal), Jarek Kaczmarczyk (saksofon), Marek Michalak (puzon, wokal), Wojtek Groborz (fortepian), Tolek Lisiecki (kontrabas).

Pianista i wokalista Stanley Breckenridge jest doktorem muzykologii i wykładowcą na wydziale studiów afroamerykańskich na Kalifornijskim Uniwersytecie Stanowym w Fullerton. Wykładał też na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-curie i Uniwersytecie Jagiellońskim. Występował solo i z innymi muzykami Europie, Japonii i w USA. Wydał dziewięć albumów. Z formacją Jazz Band Ball Orchestra współpracuje od 2013 r.

Bilety - 25 zł, w dniu koncertu - 30 zł.


kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.