kultura i rozrywka

Szlachecki weekend

21 września 2019, godz. 17.00
Nakło Śląskie, Centrum Kultury Śląskiej, ul. Parkowa 1

VI SZLACHECKI WEEKEND

21 – 22 września 2019 r.


PROGRAM

21 IX godz. 17.00 – wstęp wolny

TAJEMNICE UTRACONEGO PAŁACU

Otwarcie wystawy poświęconej zniszczonemu pałacowi rodziny Tiele-Wincklerów w Bytomiu-Miechowicach. Składają się na nią fotogramy z unikatowymi archiwalnymi zdjęciami wnętrz oraz pałacu z zewnątrz, replika pałacu z klocków LEGO oraz gablota z publikacjami poświęconymi Tiele-Wincklerom.

TRADYCJE RODZINNE

Oficjalna prezentacja niepublikowanych po polsku wspomnień Waleski Tiele-Winckler, które wydało Muzeum Historii Katowic. Książka będzie do nabycia w promocyjnej cenie 30 zł.

TAJEMNICE SŁÓW

Koncert utworów Agnieszki Osieckiej w wykonaniu zespołów z Tarnogórskiego Centrum Kultury, których założycielką i dyrygentem jest Oliwia Bentkowska:

Młodzieżowy Chór Rozrywkowy Dafne – skład chóru tworzą młodzi adepci sztuki wokalnej w wieku od 15 do 35 lat. Grupa wykonuje przede wszystkim repertuar muzyki rozrywkowej.

Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa Symfonix – skład zespołu tworzą uczniowie oraz absolwenci szkół muzycznych.

STRZELANIE ZAMKOWE AD 2019

Po raz pierwszy Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego zorganizuje w ramach Szlacheckiego weekendu "Strzelanie Zamkowe" AD 2019. Będą to zawody strzeleckie z broni pneumatycznej - 2 konkurencje: do długiej tarczy zamkowej i tarczy charytatywnej SP 46 w Bytomiu. Bracia Kurkowi pozwolą także postrzelać uczestnikom Szlacheckiego weekendu – godziny popołudniowe. Szczegóły na www.cekus.pl

godz. 10.00 – 16.00

21 i 22 IX godz. 11.00 – 18.00 – wstęp wolny

BUDUJEMY TAJEMNICZY PAŁAC

Impreza dla dzieci i dorosłych. Budowa z klocków LEGO pałacu w Miechowicach (Bytom) odbędzie się pod kierunkiem organizatora: członków Stowarzyszenia miłośników klocków LEGO „Zbudujmy.to”. Dzieci zbudują uproszczoną replikę pałacu w Miechowicach.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.