kultura i rozrywka

Teatralne Parkowanie: “Legenda armeńska”

18 sierpnia 2019, godz. 20.00
Tarnowskie Góry, park miejski

W 301 r. Armenia, jako pierwszy kraj na świecie, przyjmuje chrzest z rąk misjonarza Grzegorza Oświeciciela. Legenda głosi, iż ówczesny król Tyrdat oszalał i zamienił się w zwierzę. Na rozkaz jego siostry, Chosrowiducht, po piętnastu latach więzienia w lochu Grzegorz zostaje uwolniony, aby móc uzdrowić króla i ochrzcić naród. Za nim jednak dojdzie do tego przełomowego wydarzenia przed bohaterami ciężkie wyzwania, lata cierpienia, niepewności, strachu i bólu. Do czego człowiek jest zdolny, gdy nie ma już nic do stracenia? Ile jesteśmy w stanie znieść, gdy nam zależy?
Występują: Łukasz Cieśla, Klaudia Czyżewska, Amelia Janiak, Oliwia Janik, Karolina Lechowicz, Anna Miklis, Hanna Walica.
Scenariusz i reżyseria: Neli Khachatryan.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.