Teatralne parkowanie:  Teatr Naumiony z Ornontowic - spektakl „Szac”

25 sierpnia 2018, godz. 20.00
Muszla koncertowa w Parku Miejskim w Tarnowskich Górach

„Teatralne Parkowanie” jest imprezą wykorzystującą przestrzeń Parku Miejskiego w Tarnowskich Górach do prezentacji wartościowych plenerowych spektakli teatralnych z okolic jak i z całej Polski i ma charakter przeglądu ciekawych wydarzeń kulturalnych. W ramach projektu Stowarzyszenia "Góry Kultury" w czasie wakacji będzie okazja zobaczyć cztery plenerowe spektakle.

O teatrze

Teatr Naumiony, wpierany przez Fundację Szafa Gra w Ornontowicach, działa od 2004 roku. Tworzą go artyści w różnym wieku, a swoje sztuki wystawiają zawsze w gwarze śląskiej. Ma to na celu zachowywanie dawnych zwyczajów i dziedzictwa naszego regionu. Ich spektakle nie raz bawią publiczność do łez, mają jednak również w swoim repertuarze takie sztuki, na których po policzkach publiczności płyną łzy smutku.

O spektaklu „Szac”

„Szac” to spektakl Teatru Naumionego w gwarze śląskiej. Cztery dojrzałe kobiety opowiadają historie swojego życia. Jest jeszcze on – Edek - mężczyzna, który je wszystkie łączy. Ten który, wzbudza namiętność, miłość i nienawiść, którego decyzje zmieniają koleje ich życia. W tle wybory, jakich bohaterowie dokonali w młodości oraz przeznaczenie, które zmienia ich los. Młodzieńczy entuzjazm splata się tutaj z dojrzałą refleksją nad swoim życiem.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.