kultura i rozrywka

Teatralne parkowanie: Teatr Snów z Gdańska– spektakl „Pokój”

11 sierpnia 2018, godz. 20.00
Muszla koncertowa w Parku Miejskim w Tarnowskich Górach

„Teatralne Parkowanie” jest imprezą wykorzystującą przestrzeń Parku Miejskiego w Tarnowskich Górach do prezentacji wartościowych plenerowych spektakli teatralnych z okolic jak i z całej Polski i ma charakter przeglądu ciekawych wydarzeń kulturalnych. W ramach projektu Stowarzyszenia "Góry Kultury" w czasie wakacji będzie okazja zobaczyć cztery plenerowe spektakle.

Teatr Snów, 11 sierpnia, godz. 20:00

O teatrze:

Teatr Snów powstał w 1986 roku i jest uznawany za jeden z najoryginalniejszych polskich teatrów ulicznych. Znany przede wszystkim z niepowtarzalnej, poetyckiej stylistyki inspirowanej m.in. opowiadaniami B. Schulza. Posługuje się metaforą, opowiadając wyprowadzone z codzienności proste, acz niezwykłe historie. Teatr w swoim dorobku ma ponad 20 premier, a ostatnią z nich był spektakl pt.: „Wyspa” (2017 r.).

Teatr Snów wystawiał swoje spektakle na festiwalach w Polsce i na świecie m.in. w Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach, Belgii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Włoch, Rumunii, Mołdawii i na Ukrainie. Grał także m.in. w takich miejscowościach jak: Petersburg, Awinion, Brno, Edynburg.

O spektaklu „Pokój”:

Samotny mieszkaniec niezwykłego pokoju - usytuowanego na pograniczu marzenia i rzeczywistości - czeka, śni, wspomina. Przestrzeń pokoju przyciąga uwagę. Dla widza jest miejscem gry i zabawy. Świat otaczający bohatera jest karłowaty, ale licznie zamieszkany. On czasem nawet zazdrości żyjącym tam postaciom. Jednak nie potrafiłby zamieszkać i żyć szczęśliwie w normalnym pokoju. Marząc o miłości nie dostrzega tej, która troszczy się o niego, organizując mu życie. A czasem - chyba nie tylko we śnie - staje się jego partnerką. I mogłaby nią być, gdyby tylko ją dostrzegł.

Czy bohater ucieka od rzeczywistości, czy też na nią wpływa?

Gdy śpi, to czy śni sen we śnie?

Czy my widzowie jesteśmy z jego snu?

Czy będziemy, gdy przestanie śnić?

Może to on utrzymuje nas przy życiu?

Może istniejemy dzięki niemu i jego kreacji?

Dzięki jego samotnemu wysiłkowi by ciekawie śnić, by teatr trwał?

Co będzie, gdy ostatecznie opuści swój pokój? kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.