kultura i rozrywka

Warsztaty aktorskie: W akcji!

23 marca 2019, godz. 16.00
Tarnowskie Góry, TCK, ul. Sobieskiego 7

Warsztaty aktorskie: W akcji!

Kolejna odsłona warsztatów aktorskich dla osób w wieku 13+, które chcą rozwijać swoją ekspresję twórczą. Aby wziąć udział w zajęciach, nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia teatralnego, a umiejętności nabyte podczas warsztatów przydadzą się nie tylko na scenie, ale też (a może przede wszystkim) w życiu codziennym. Celem jest rozwijanie samoświadomości, pewności, braku lęku i umiejętności czerpania przyjemności ze wspólnego działania. Równie ważne, jak ćwiczenie technik aktorskich, jest otwarcie uczestników na tkwiący w nich potencjał i wyzwalanie pozytywnej energii. Każdy zainteresowany może dołączyć w dowolnym momencie.

Drugie warsztaty w cyklu będą poświęcone pracy z partnerem scenicznym - budowanie zaufania, zdolności aktywnego słuchania i reagowania. Zrozumienie, co jest istotą współdziałania na scenie. Uczestnicy sprawdzą także, czy widz także może być partnerem w rozmowie.
Kolejne zajęcia będą poświęcone m. in. takim zagadnieniom jak: improwizacja, samoświadomość i świadomość ciała, budowanie postaci, komunikacja niewerbalna czy wystąpienia publiczne i emisja głosu.

Prowadzenie: Agnieszka Bałaga-Okońska – absolwentka PWST w Krakowie, aktorka Teatru Zagłębia. Zajmuje się także dubbingiem, jest pedagogiem na wydziale wokalnym Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu. Pracuje z młodzieżą i dorosłymi w ramach rozmaitych warsztatów , m. in. w ramach programu Instytutu Teatralnego czy warsztatów pod patronatem Państwowego Instytutu Filmowego oraz przy współtworzeniu spektaklu „Świst ostateczny” w reż. E. Sałużanki z udziałem młodzieży. Marzy o realizacji pomysłów rozwijania młodzieży w ramach warsztatów twórczych łączących różne dziedziny sztuki.

Czas trwania zajęć: ok. 3 godz.

Bilety: 20 zł.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.