kultura i rozrywka

Wernisaż wystawy „Camino de Santiago

22 listopada 2019, godz. 17.00
Tarnowskie Góry, MBP, ul. Zamkowa 5

Wernisaż międzynarodowej wystawy fotograficznej „Camino de Santiago. Współczesne doświadczenie pielgrzymowania”, której inauguracja miała miejsce w 2018 w Bostonie. Do połowy 2020 roku wystawa gościć będzie w dziewięciu miastach w Polsce, m.in. we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, a także w Lorient we Francji.

Ekspozycja przygotowana przez władze Autonomii Galicii (Xunta de Galicia) obejmuje 19 fotografii z Drogi, których autorem jest Manuel Valcarcel. Do obejrzenia wystawy zapraszają Biuro Radcy ds. Turystyki Ambasady Królestwa Hiszpanii w Warszawie oraz Stowarzyszenie „Górnośląski Klub Przyjaciół Camino”.

Wystawę tworzy dziewiętnaście obrazów o wielkiej sile emocjonalnej i towarzyszące im video. Pokazuje nam ogromne znaczenie i światowy wydźwięk Drogi do Santiago, tysiącletniego szlaku, któremu Rada Europy w 1987 r. przyznała tytuł Europejskigo Szlaku Kulturowego, a w 1993 r. wpisany został przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie prezentacja „Droga” Zbigniewa Ściubaka.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.