kultura i rozrywka

Wernisaż wystawy Marty Frej

16 marca 2019, godz. 19.30
Tarnowskie Góry, TCK, ul. Sobieskiego 7

KOBIECA ART ARENA: Marta Frej „#jestemsilnabo”

Wernisaż wystawy.

Galeria Sztuki Współczesnej Przytyk zaprasza na wernisaż wystawy prac Marty Frej – malarki, ilustratorki, animatorki kultury, prezeski fundacji Kulturoholizm. Zasłynęła jako autorka feministycznych memów internetowych, łączących błyskotliwy, moralizatorski humor z kunsztowną grafiką.
Marta Frej urodziła się w 1973 r. w Częstochowie. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Za działalność artystyczną zaangażowaną w obronę równości płci i praw kobiet została wyróżniona nagrodą Okulary Równości 2015, przyznawaną przez Fundację im. I. Jarugi-Nowackiej. Laureatka nagrody O!lśnienia roku 2017 w kategorii: sztuka. Wraz z Agnieszką Graff wydała w 2015 r. książkę „Memy i grafy. Dżender, kasa i seks”, a w ubiegłym roku ukazał się jej komiks „Dromaderki”. Najbardziej popularne prace to obrazy z podpisami ilustrujące współczesne życie kobiet w Polsce. Prace, które przybrały formę obrazów, były wystawiane w różnych galeriach w całej Polsce. Obecnie pracuje w Centrum Promocji Młodych w Częstochowie.

O projekcie #jestemsilnabo artystka mówi, że „chce wesprzeć nas, kobiety. Zdarzyło Ci się kiedyś mieć dość bycia sobą? Nie mieć sił na nic? Stracić nadzieję i nawet nie pamiętać, jaki ona ma smak? Czy z tego można czerpać siłę? Czy każde doświadczenie i każda chwila jest po coś? Bohaterki dnia codziennego mówią, że tak. Są silne pomimo, wbrew i na przekór”.

Na wernisażu spotkanie autorskie z artystką poprowadzi Zuzanna Sokołowska, absolwentka historii i filozofii, wykładowca akademicki, krytyczka sztuki. Publikuje między innymi na łamach czasopism "ArtPapier", "Kultura Liberalna" oraz "Opcje".

Wstęp wolny.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.