kultura i rozrywka

Wieczór autorski Michała Baczyńskiego

18 kwietnia 2018, godz. 18.00
Tarnowskie Góry, TCK, ul. Sobieskiego 7

Salon literacki TCK: wieczór autorski Michała Baczyńskiego.
Gościem kwietniowego Salonu Literackiego TCK będzie tarnogórski poeta Michał Baczyński, który zaprezentuje swój drugi tom wierszy "Tarnogórskie obrazki", ilustrowany zdjęciami Macieja Goryla.

Michał Baczyński urodził się w 1970 r. w Tarnowskich Górach. Pisze od 1992 r. Wieloletni uczestnik warsztatów literackich w Tarnogórskim Centrum Kultury. Nagradzany w wielu konkursach. W 2016 roku opublikował debiutancki tomik "Druga strona mostu".

Co sprawia, że jego poezja ma tak samo wielu entuzjastów, jak i przeciwników? Poeta i krytyk Maciej Szczawiński powiedział kiedyś: „Jestem entuzjastą tej poezji, ponieważ jest w niej taka esencjonalność i kondensacja znaczeń, a z drugiej strony ciemność, o której myślał i pisał Aleksander Watt. Twierdził, że poeta współczesny w zasadzie jest skazany na ciemność, bo to co było do powiedzenia w sposób jasny zostało już powiedziane genialnie. Teraz chodzi o wyłonienie tej ciemności i przekazanie jej sensu.”

Michał Baczyński daje też świadectwo miłości do swojego miasta. Nie jest wylewny, a jego poezja jest trudna, ale liryczna nuta brzmi w sercu długo po przeczytaniu tych wierszy.

Wstęp wolny (wejściówki do odbioru w kasie biletowej TCK).kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.