kultura i rozrywka

Wystawa fotografii Anki Wilk - “KobieCykl” (do 5.05)

07 kwietnia 2018, godz. 18.00
Nakło Śląskie

W sobotę, 7 kwietnia o godz. 18 w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Ślaskim odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej "KobieCykl". Będzie można na niej obejrzeć kobiece portrety autorstwa tarnogórzanki Anki Wilk. Jej zdjęcia publikuje regularnie prestiżowy portal PhotoVogue. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Karolina Michalska, której będzie akompaniował na gitarze akustycznej Wojtek Bembenek. Wystawę można oglądać do 5.05. 

O wystawie: 

Kobiecość to stan boski – nieboski, nieodgadniony. Twarze, miraże osobowości warstwa po warstwie odkrywa Anka Wilk. Artystka niepokorna i surowa. Miłuje się w minimalizmie, zgaszonej kolorystyce i przede wszystkim w realizmie. Nie przeszkadza to jej jednak tworzyć portrety pełne piękna, subtelności i emocji. Obrazuje kobiety silne, dzikie i mądre. W dobie sztuczności i blichtru, wilk w prostocie odnajduje magie.
Artystka surowa, nietuzinkowa, charakterna – Anka Wilk. Ukończyła projektowanie graficzne na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Jej krótki romans z malarstwem przesłoniła jednak prawdziwa namiętność – fotografia.
Portretując swoich modeli odsłania pełną gamę piękna jak i ludzkich słabości. Współpraca z Małgorzatą Duras, autorką projektu Duras Design (biżuteria recyklingowa ) zaowocowała wystawą „Resztki świata”.
Fotografowie z PhotoVoque docenili jej prace w tematyce kobiecości.
Swojego funpage założyła kilka lat temu pod nazwą "wilk".
Fotografuje ludzi, którzy inspirują ją wizualnie i mentalnie.kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.