11.01.2019

10-latek zatruł się czadem

10-latek stracił przytomność podczas kąpieli. Z domu ewakuowano wszystkich mieszkańców. Wszyscy mieli tlenek węgla w wydychanym powietrzu.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 10 stycznia w domu przy ul. Dworcowej w Miasteczku Śląskim. 10-latek stracił przytomność podczas kąpieli. I właśnie w łazience na parterze było największe stężenie tlenku węgla. Strażacy udzielili chłopakowi pierwszej pomocy, potem zajęli się nim ratownicy medyczni. Został odwieziony do szpitala.

W domu były jeszcze 4 osoby, w tym 13-latka. Też mieli tlenek węgla w wydychanym powietrzu, ale w znacznie mniejszym stężeniu niż 10-latek.

Prawdopodobne przyczyny zatrucia czadem to niedrożna wentylacja i awaria piecyka gazowego w łazience. Strażacy planują przekazać rodzinie czujnik tlenku węgla. (esp)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.