•  Jubileuszowy występ chóru publiczność nagrodziła rzęsistymi brawami.
  • Jubileuszowy występ chóru publiczność nagrodziła rzęsistymi brawami. Fot. Archiwum
06.11.2017

20 lat Niezdareczki

3 listopada minęło 20 lat od powstania w Niezdarze zespołu śpiewaczego, który po 3 latach przekształcił się w chór mieszany. Obchody jubileuszu “Niezdareczki” zorganizowano już w październiku.

Pierwszy publiczny występ zespołu odbył się w czasie świąt Bożego Narodzenia 1997 r. w kościele św. Jana Chrzciciela w Tąpkowicach. Najpierw instruktorką "Niezdareczki" była Alina Spyra, potem prowadził ją Alfred Majerczak, a od 2001 r. opiekunem chóru jest Ilona Bartoszek. Po dwudziestu latach "Niezdareczka" ma w dorobku wiele koncertów, a także nagród i wyróżnień.

Chór, od 2000 r. należący do Oddziału Tarnogórskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, liczy obecnie 21 członków. Jego prezesem jest Elżbieta Horzela, sekretarzem – Ryszard Bijak, a skarbnikiem – Jolanta Wylężek. Występy chórzystów dokumentuje kronikarz Wacława Latos.

Na jubileuszowe uroczystości, oprócz mieszkańców Niezdary i członków miejscowych organizacji, przybyły delegacje zaprzyjaźnionych chórów, orkiestry dętej z Ożarowic, gminnych kół Związku Weteranów i Rezerwistów RP, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz władz samorządowych gminy Ożarowice. W części artystycznej wystąpiły dzieci z grup działających przy Bibliotece i Ośrodku Kultury w Tąpkowicach, prowadzone przez Magdalenę Ilgę oraz świetlicy w Niezdarze, których opiekunką jest Agnieszka Kłys. Nie zabrakło oczywiście koncertu "Niezdareczki", który nagrodzono burzliwymi brawami.

(K)


Artykuł ukazał się w GWARKU 44/2017 z 07.11.2017
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.