• W ciągu 2 lat w gminie Ożarowice odstrzał redukcyjny obejmie 50 dzików.
  • W ciągu 2 lat w gminie Ożarowice odstrzał redukcyjny obejmie 50 dzików. Fot. Pixabay
20.02.2020

50 dzików do odstrzału

Gmina Ożarowice otrzymała zezwolenie starosty tarnogórskiego na odstrzelenie 50 dzików. Uzasadniono to koniecznością ochrony zdrowia i życia ludzi oraz mienia przed szkodami i zagrożeniem ze strony tych zwierząt.

W gminie Ożarowice od kilku lat odnotowuje się zwiększoną populację dzików, które nie stronią od zabudowań mieszkalnych, dróg i obiektów publicznych. 28 lutego zeszłego roku starosta tarnogórski zezwolił gminie na odstrzał redukcyjny 20 sztuk  w okresie 12 miesięcy od uprawomocnienia się decyzji. Zeszłoroczna zgoda dotyczyła w szczególności Pyrzowic i Oss, w których dziki zryły place zabaw i rekreacji oraz boiska sportowe, a także Tąpkowic, gdzie dokonały zniszczeń w pobliżu cmentarza.

Najnowsze pozwolenie dotyczy przede wszystkim czterech sołectw: Oss, Ożarowic, Pyrzowic i Zendka. Odstrzał zostanie przeprowadzony przez myśliwych z Koła Łowieckiego "Jeleń" w dwóch terminach: do 18 lutego 2021 r. w Ożarowicach, Pyrzowicach i w Zendku, a do 18 lutego 2022 r. w Ossach. Wykonawcy odstrzału będą oznakowani poprzez założenie kamizelek z widocznym napisem: "Odstrzał redukcyjny". (K)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.