• Adam Gierad mówił, że młodym ludziom niejednokrotnie brakuje sensu życia.  
  • Adam Gierad mówił, że młodym ludziom niejednokrotnie brakuje sensu życia.   Fot. Krzysztof Garczarczyk
09.03.2020

Aby dzieciom nie wyrastały kolce

“Ty masz tablet – ja mam spokój” – niektórzy rodzice tak to robią, ale naśladownictwo nie jest wskazane.

– Pewna, starsza, doświadczona pani pedagog lubiła powtarzać, że dzieciom nieprzytulanym rosną kolce – mówił 3 marca w Gminnej Bibliotece Bibliotece Pedagogicznej w Zbrosławicach Adam Gierad, gość kolejnego "Spotkania z ciekawym tematem".

Czy w dzisiejszych, zagonionych czasach mamy jeszcze czas na wychowanie dzieci? Czy robimy to dobrze? Polska znajduje się na drugim miejscu w Europie pod względem samobójstw nastolatków, więc jest się na czym zastanowić. Prelekcja Adama Gierada, zatytułowana "Dzieci i młodzież. Podejście praktyczne", dała odpowiedź na wiele pytań i wątpliwości. Prelegent, z wykształcenia pedagog, specjalista z zakresu resocjalizacji i terapii uzależnień, pracujący w młodzieżowym ośrodku wychowawczym i szkole średniej, a także jako asystent rodziny w ośrodku pomocy społecznej, omówił najważniejsze zagadnienia związane z procesem wychowania, ilustrując je przykładami z własnych doświadczeń zawodowych.

Szczególnie niepokojąco zabrzmiały stwierdzenia, że generalnie współczesnej młodzieży, w przeciwieństwie do pokolenia rodziców czy dziadków, brakuje sensu życia. Wkraczający w dorosłość młodzi ludzie ciągle nie wiedzą, czego w życiu chcą, nie stawiają sobie dalekosiężnych celów. Niestety, takie postawy mają zazwyczaj swoje źródło w błędach w ich wychowaniu. (K)


Artykuł ukazał się w GWARKU 10/2020 z 10.03.2020
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.