05.11.2017

Aresztowano podejrzanego o rozbój w Świerklańcu

Na trzy miesiące aresztowano pseudokibica z Piekar Śląskich, który w połowie października napadł w Świerklańcu na 16-letniego chłopaka.

22 -letni piekarzanin skopał nastolatka, bił go po twarzy i próbował ukraść bluzę sportową z barwami jednej ze śląskich drużyn piłkarskiej. Napadnięty się bronił, pomogli mu też świadkowie zdarzenia dlatego napastnik w końcu odpuścił, bluzy nie wziął. Policja ustaliła personalia i adres mężczyzny. Zatrzymano go w piątek w miejscu zamieszkania.

Pseudokibic usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Czyn ten potraktowano również jako występek o charakterze chuligańskim, za co odpowiedzialność karna sprawcy może ulec zaostrzeniu. Na wniosek prokuratury, tarnogórski sąd zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt. Za przestępstwo rozboju Kodeks karny przewiduje do 12 lat więzienia. (e)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.