04.09.2017

Będzie bio, będzie drożej?

W Miasteczku Śląskim trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na wywóz śmieci. Mieszkańcy muszą się liczyć z podwyżką opłat.

– Obecna umowa jest zawarta do końca roku. W nowym przetargu musimy uwzględnić zmiany w prawie, czyli wyposażyć mieszkańców w pojemniki na bioodpady – powiedział burmistrz Krzysztof Nowak. Dodał, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami ich wywozu, a więc prawdopodobnie opłata "za śmieci" w przyszłym roku wzrośnie. O ile? To będzie wiadomo dopiero po rozstrzygnięciu przetargu. Inna planowana zmiana to wydłużenie czasu pracy PSZOK-u w Żyglinie. (esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 35/2017 z 05.09.2017
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.