• Prace na ul. Działkowej już trwają. To część szkolnej "obwodnicy". Powstaną tu też miejsca parkingowe. 
  • Prace na ul. Działkowej już trwają. To część szkolnej "obwodnicy". Powstaną tu też miejsca parkingowe.  Fot. Agnieszka Reczkin
08.07.2018

Będzie szkolna obwodnica

Trwają prace przy ul. Działkowej w Miasteczku Śląskim. Mają przy niej powstać miejsca parkingowe. Dzięki temu rodzice odwożący dzieci do szkoły nie będą się zatrzymywać na ruchliwej ul. Dworcowej.

Wokół szkoły ma powstać "obwodnica". Budowana ul. Działkowa łączy się z ul. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Od tej z kolei odchodzi łącznik do ul. Dworcowej. To droga gruntowa. Umowa na jej przebudowę ma zostać podpisana w tym tygodniu. Oferty zgłosiły trzy firmy. Tylko jedna zaproponowała cenę, która mieści się w kwocie, jaką na zadanie zamierza przeznaczyć miasto, czyli 390 tys. zł. Konkretnie oferta Zakładu Robót Drogowych i Budowlanych Erwin Heflik z Piekar Śląskich wynosi niespełna 340 tys. zł. Pozostałe są droższe.

Jeżeli chodzi o wspomnianą ul. Działkową, to przetarg wygrało PUH Domax z Boronowa, które wyceniło swoją ofertę na ponad 1,8 mln zł. To mniej niż początkowo planowano wydać, gdyż w budżecie na te prace zabezpieczono ponad 2,2 mln zł. (esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 27/2018 z 10.07.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.