•  
  •   Fot. Alicja Jurasz
19.02.2020

Bery w Połomi i Wojsce

W ostatnią sobotę karnawału, 22 lutego, sporo będzie się działo w Połomi i Wojsce. Od lat w obu miejscowościach odbywa się tradycyjne wodzenie niedźwiedzia.

Od rana głośne, muzykujące grupy przebierańców będą odwiedzać domy w Połomi i Wojsce. Wieczorem mieszkańcy pożegnają karnawał na zabawie ostatkowej.

Wojska może pochwalić się bardzo długą tradycją wodzenia niedźwiedzia, zawsze były osoby chętne do tego, żeby podtrzymać ten zwyczaj. Bywało, że po miejscowości chodziły nawet dwa bery. W Połomi tradycję wodzenia niedźwiedzia reaktywowano kilka dobrych lat temu. Z powodzeniem, bo trudno wyobrazić sobie zakończenie karnawału bez tego zwyczaju. 

(aj)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.