•  Bociany jeszcze nie tak dawno mieszkały na murach ruin starego kościoła św. Jadwigi w Ziemięcicach, ale w zeszłym roku przeniosły się w inne miejsce.
  •  Bociany jeszcze nie tak dawno mieszkały na murach ruin starego kościoła św. Jadwigi w Ziemięcicach, ale w zeszłym roku przeniosły się w inne miejsce. Fot. Krzysztof Garczarczyk
12.04.2018

Bociany wyprowadziły się przez kaczki?

Malownicze bocianie gniazdo na szczycie ruin starego kościoła św. Jadwigi do niedawna było jednym najbardziej charakterystycznych miejsc w Ziemięcicach. Jednak już w zeszłym roku boćki nie zasiedliły gniazda, w którym niespodziewanie pojawiły się dzikie kaczki z pobliskiego stawu.

Mimo to bociany nie obraziły się na gościnne Ziemięcice i zabrały się za budowanie nowego gniazda, na słupie energetycznym obok pawilonu handlowego przy ul. Mikulczyckiej. Jeszcze w ubiegłym roku ułożyły tam trochę patyków. W zeszłym miesiącu, przed powrotem bocianów, pomogli im ludzie. Dzięki Katarzynie Szołtysek…

Artykuł dostępny po wykupieniu cyfrowej prenumeraty
Chcę kupić cyfrową prenumeratę >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 15/2018 z 10.04.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.