• Tak ma wyglądać nowy obiekt sportowy na boisku Czarnych Kozłowa Góra .
  • Tak ma wyglądać nowy obiekt sportowy na boisku Czarnych Kozłowa Góra . Fot. Archiwum UM
14.02.2018

Co powstanie na boisku w Kozłowej Górze?

Na boisku Czarnych Kozłowa Góra zbudują domki jednorodzinne? A może supermarket? Nic z tych rzeczy - tonują samorządowcy. Planowana jest budowa obiektu sportowego.

Źródłem plotek były zmiany w unieważnionym przez wojewodę planie zagospodarowania przestrzennego Kozłowej Góry. Teren boiska miał przeznaczenie: obiekty sportu i rekreacji, a zmieniono je na usługi sportu, rozrywki i rekreacji. Jak informują urzędnicy inaczej ustalono jedynie "parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu". Oznacza to m.in., że można wybudować obiekt sportowy nieco większy, ale za to niższy.

Rozpoczęcie modernizacji boiska Czarnych Kozłowa Góra planowane jest w 2019 roku. Obiekt ma spełniać wymogi A klasy, a dzisiejsze baraki ma zastąpić nowoczesny budynek. – Niewielki, ale dostosowany do potrzeb i możliwości klubu – twierdzi wiceprezydent Piekar Krzysztof Turzański. Planowane jest także zwiększenie ilości miejsc parkingowych. Inwestycja będzie realizowana niezależnie od tego, jak potoczy się sprawa unieważnionego planu zagospodarowania.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 7/2018 z 13.02.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.