•  Na razie, przy wietrznej pogodzie, gmina świeci się na zielono. Jednak często normy jakości powietrza są tu przekraczane.
  •  Na razie, przy wietrznej pogodzie, gmina świeci się na zielono. Jednak często normy jakości powietrza są tu przekraczane. Fot. airly.eu
12.02.2020

Czujniki powietrza w Świerklańcu i Nakle Śląskim

Świerklaniecki samorząd kupił dwa nowe czujniki mierzące natężenie szkodliwych pyłów w powietrzu. Zainstalowano je na budynkach przedszkoli w Nakle Śląskim przy ul. Kościuszki i w Świerklańcu przy ul. Oświęcimskiej.

Oprócz nich w gminie jest jeszcze 6 czujników: w Nowym Chechle na budynku szkoły podstawowej, w Orzechu na budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, w Nakle Śląskim na szkole podstawowej i na budynku przy ul. Sportowców oraz w Świerklańcu na budynku szkoły podstawowej przy ul. Młyńskiej i na Pałacu Kawalera. Wszystkie są połączone z platformą Airly, gdzie na bieżąco można sprawdzać jakość powietrza. (esp)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.