•  Po deszczach na nisko położoną ul. Łąkową spływa woda z kilku ulic Ożarowic. Są obawy, że rozmoknięta droga może kiedyś zsunąć się do płynącego obok strumyka.
  •  Po deszczach na nisko położoną ul. Łąkową spływa woda z kilku ulic Ożarowic. Są obawy, że rozmoknięta droga może kiedyś zsunąć się do płynącego obok strumyka. Fot. Krzysztof Garczarczyk
10.06.2018

Czy Łąkowa zsunie się do rowu?

Obok ul. Łąkowej w Ożarowicach biegnie Rów z Pyrzowic (na mapach geodezyjnych oznaczony jako RO3), wpadający nieco dalej do Potoku Ożarowickiego. Jak wskazuje radny Tadeusz Biel, mieszkańcy obawiają się, że w razie dużych opadów deszczu i rozmoknięcia gruntu część tej wąskiej, gruntowej drogi może kiedyś zsunąć się do rowu.

Ul. Łąkowa, łącząca ul. Kościuszki z ul. Staszica, położona jest w centrum wsi, jednak trochę na uboczu. Stoi przy niej zaledwie kilka domów. Jest bardzo wąska, a nawierzchnia drogi, na której nie tak dawno budowano kanalizację sanitarną,…


Artykuł ukazał się w GWARKU 23/2018 z 12.06.2018
komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.